KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12735264
nr 1273 5264
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, I vinterskog". Signerad, numrerad 341/360. Motivet: 34x26 cm
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 2 september 2019
kl 20:00:50
100 kr
150 kr
200 kr
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne